Adana Senetle Borç Para Veren Yerler 2019

2
181

Adana Senetle Borç Para Veren Yerler 2019

Hali hazırda bir kredi borcuna sahip oldukları için bankalardan tekrar kredi alamayan ya da acil paraya bulamayan kişiler, senetle borç veren yerlere başvururlar. Adana’da senet ile borç veren kişiler, yerler, firmalar ve hayırseverler bulunmaktadır. Düzenli bir geliri olmayan ve kredi notu düşük olan kişiler, özellikle de büyük miktarlarda bankadan borç almak için çok zor zamanlar yaşarlar.
Bu nedenle, insanlar artık kredi alamadıkları için yeni yollara başvurmaktadır. Bunların başında senetle borcun verildiği yerler var. Bunun yanı sıra senetle ya da elden taksitle telefon satan yerler, senetle araba satan galeriler, senetle altın veren kuyumcular veyahut belirli faiz oranlarında nakit para veren kurumlara ya da kişiler olan ilgi çok fazladır.

Adana ilçeleri: Aladağ, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam, Ceyhan, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Pozantı, Yumurtalık, Tufanbeyli, Feke, Saimbeyli,

Adanada Senetle Borç Veren Tefeciler

Yasa dışı yollarla günümüzde çok sayıda tefecinin aktif olarak iş yaptığını yazımızın başında da belirtmiştik. Ancak tefeciler genel anlamda borç verdikleri kişilere açık senet imzalatmaktadır. Böylelikle borcun söz verilen günde ödenmemesi veyahut gecikmesi durumunda, tefeciler istedikleri tutarları yazarak alacaklıyı zor duruma düşürebilir. Ayrıca yasal olmadıkları için de günümüzde tefecilerden borç almak ya da tefecilere borç vermek oldukça sakıncalı bir durumdur.

Bu yüzden de internet üzerinden insanlara senetle borç vereceğini beyan eden kişilere ya da kurumlara kesinlikle güvenmeyiniz. Bu durum yasal değildir ve nitelikli bir suç kapsamına girmektedir. Ayrıca tanımadığınız biri internet üzerinden size karşılıksız olarak kesinlikle para göndermez. Bu tarz durumlarda sizinle iletişime geçen insanlara yanıt vermeyiniz.

Tefecilerden para almak ya da herhangi bir şekilde iletişim halinde olmak sizi ya da ailenizi zor duruma düşürebilir. Aldığınız borcu zamanında ödeyemediğiniz zaman bu durum sadece sizi değil ailenizi tehdit etmeye kadar gidebilir. Ülkemizde geçmişten bugüne bu tarz olaylar çok yaşandığı için her türlü yetkili kurum tarafından tefecilerden uzak durulması gerekildiği her fırsatta dile getirilmektedir.

Tefecilerden borç almak yerine banka kredi notunuzu düzeltebilirsiniz. Banka kredi notu nasıl yükseltilir?
• Düzenli bir gelire sahip olmak,
• Sigortalı bir şekilde çalışmak,
• Halihazırda alınmış veya başka bankalara ödenecek herhangi bir kredi borcuna sahip olmamak,
• Çok fazla kredi borcuna sahip olmamak,
• Bir mahkeme salonunda veya herhangi bir yerden borçla ilgili bir sorunda bulunmamak.
Borç para bazen kolay ve hızlı bir yol olarak görülse de, banka kredilerine kıyasla ödenecek faiz daha yüksek olabilir. Aslında, bazen bu durumun tefecilerinin kredilerine ödenecek faizler çok daha sorunlu hale gelebilir. Bu nedenle, her zaman bankalar veya devlet tarafından desteklenen kamu veya özel finans kurumlarından borç alma seçeneğini kullanmalısınız.
Ek olarak, güvendiğiniz büyük alışveriş zincirlerinden ve senet yerine sözleşme ile alışveriş yapabilirsiniz. Bazı büyük alışveriş zincirlerinin taksitli ürünler sattığı görülmektedir.

Borçlarınız batağındaysanız ve bir çözüm yolu arıyorsanız alttaki yorum bölümünden bize ulaşırsanız ne kadar ihtiyacınız var, hangi yolu seçmek istediğinizle birlikte gerekli adresleri size mail olarak gönderebiliriz.

2 YORUMLAR

  1. Ben devlet memuruyum.maasimda haciz var. Hacizi kapatirsam 6.000 ustu maasim var.acil 30.000. Tlye ihtiyacim var yardimci olurmusunuz.gorev yerim adana

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here